„Geneza filozofii – skąd filozofia i co znaczy filozofować?”

14 października odbył się drugi wykład dla Słuchaczy Akademii Sztuk Wszelakich zatytułowany„Geneza filozofii – skąd filozofia i co znaczy filozofować?”. Wykłady odbywają się w sali nr 15 w budynku Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 11. Słuchacze są podzieleni na 2 grupy wykładowe: 1 grupa, nazwiska od A do Ł, wykład o godzinie 15.00 oraz 2 grupa, nazwiska od M do Ź, wykład o godzinie 17.00. Dojazd: tramwaje linii 2, 4, 5, 6, 8 oraz autobusy linii 51, 52, 55, 56, 58, 59, 64, 66, 80, 86. Serdecznie zapraszamy na kolejne wykłady!
 
Biogram dr hab. Janusza Sytnika-Czetwertyńskiego:
Janusz Sytnik-Czetwertyński (ur. 2 sierpnia 1967 w Jeleniej Górze) – polski filozof, doktor habilitowany. Profesor filozofii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz wykładowca z zakresu psychoontologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od roku 2010 naucza filozofii i deontologii lekarskiej w języku angielskim dla studentów z krajów skandynawskich w Collegium Medicum. Prowadzi cykliczne wykłady z filozofii w Polskim Radio pt. „Podróże filozoficzne”. Ukończył studia ekonomiczne na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny). Pracę magisterską napisał pod kierunkiem prof. A. Kornaka. Następnie studiował filozofię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W roku 2006 obronił rozprawę doktorską z filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Rozprawa pod tytułem Podstawy monadyzmu fizycznego. Studium porównawcze z metafizyki została napisana pod kierunkiem prof. Jerzego Perzanowskiego. W roku 2012 Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie nadał Sytnikowi-Czetwertyńskiemu stopień naukowy doktora habilitowanego w zakresie filozofii. Podstawą kolokwium habilitacyjnego była książka „Postacie bytu realnego”, stanowiąca plon wieloletnich badań autora z zakresu ontologii formalnej. W latach 2003-2013 Sytnik-Czetwertyński wykładał na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, gdzie od roku 2007 pełnił funkcję Kierownika Pracowni Filozofii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Filozoficznego w Krakowie.
 
Na wszystkie pytania dotyczące Akademii Sztuk Wszelakich odpowiedzą pracownicy KPCK w budynku przy Placu Kościeleckich 6, pokoje nr 4 i 12, w godzinach od 9.00 do 14.00 od wtorku do piątku.
Opiekun Akademii Sztuk Wszelakich Julian Waszak
tel. 525851501
Parter, pokój nr 4
 
 
 
 

Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01