W PIM przedświątecznie – fotorelacja

Pozostał tydzień do Świąt Bożego Narodzenia, a w Pracowni Integracji Międzypokoleniowej i pracowicie i świątecznie! We wtorek 12 grudnia 2017 r. odbyło się spotkanie opłatkowe Klubu Seniora „Uniwerek” – Klub działa od 1998 roku. Tego samego dnia odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Klubu Pracy Twórczej „Pipsztyk” oraz finał akcji szycia książeczek polisensorycznych dla dzieci niepełnosprawnych. We środę 13 grudnia odbył się ostatni w tym roku kalendarzowym wykład dla Słuchaczy Kujawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej ks. dr Marcin Puziak wygłosił wykład zatytułowany „Maria w adwencie i w Bożym Narodzeniu. Zwyczaje i tradycje polskie”. Czwartkowy spacer z historią wyjątkowo odbył się w wersji „stacjonarnej” ze względu na pierwsze próby opadu śniegu przed Świętami.

Spotkanie dotyczące Kanału Bydgoskiego poprowadził Krzysztof Bartowski z Pracowni Dziedzictwa Kulturowego KPCK. Zaangażowaliśmy się również w zbieranie pieluszek dla maluchów z Domu Dziecka przy ul. Stolarskiej w Bydgoszczy. Wszystkich zainteresowanych akcją informujemy, że pieluszki można do 21 grudnia zanosić do Kawiarni Cafe Kino przy ul. Długiej 32.

Kujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
KPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego