Przesłuchania konkursowe ARS 2018, dzień 3

W dniach 22-26 sierpnia 2018 r. w Centrum Kultury Browar „B” we Włocławku odbył się 18. Ogólnopolski Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS” 2018. Organizatorem Przeglądu było Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, a Partnerami Urząd Miasta Włocławek, Centrum Kultury Browar „B” we Włocławku oraz Stowarzyszenie MANKO z Krakowa. Od 2016 roku Przegląd ma charakter międzypokoleniowy i Seniorzy mogą występować razem z młodszym pokoleniem w 6 przestrzeniach twórczych – muzyce, teatrze, tańcu, folklorze, a od 2018 w literaturze i fotografii. ARS jest Przeglądem ruchu amatorskiego. Przez 5 dni Przeglądu w przesłuchaniach konkursowych wzięło udział ponad 1.200 Seniorów oraz Członków grup wielopokoleniowych z całej Polski. W trakcie trwania imprezy Uczestnicy mogli skorzystać z licznych atrakcji takich jak bezpłatne zwiedzanie miasta z przewodnikiem, bezpłatnych imprezach oferowanych przez instytucje kultury, ogniskach integracyjnych z muzyką na żywo, dancingach międzypokoleniowych, potańcowe folkowej, rejsach statkiem polarnym po Wiśle. Nowością w tym roku było uruchomienie pierwszego w Polsce „Latającego Uniwersytetu Każdego Wieku” nad którym opiekę merytoryczną sprawował komitet organizacyjny pod przewodnictwem dr hab. Przemysława Grzybowskiego z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W trakcie LUKW Uczestnicy i mieszkańcy Regionu mogli skorzystać z licznej ofert otwartych wykładów, bezpłatnych badań i porad w punktach promocyjnych oraz z licznych warsztatów metodycznych prowadzonych przez zawodowych artystów i specjalistów. Największą popularnością cieszyły się warsztaty ze sztuki makijażu scenicznego, emisji głosu i ruchu scenicznego na deskach teatru we Włocławku. Na szczególne podziękowania zasługują Wolontariusze z włocławskich Klubów Seniora, Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Stowarzyszeń Senioralnych oraz Młodzież z grupy wolontariuszy „ANANAS” i Harcerze z ZHP Włocławek.

Wolontariuszom serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc, uśmiech i życzliwość! 18. edycję „ARSu” patronatem honorowym objęli: Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Prezydent Miasta Włocławek Marek Wojtkowski, Biskup Ordynariusz Diecezji Włocławskiej Wiesław Mering, Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego oraz Narodowe Centrum Kultury. Mecenasi przeglądu: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Prezydent Miasta Włocławek Marek Wojtkowski, Biskup Ordynariusz Diecezji Włocławskiej Wiesław Mering, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu, Krajowa Rada Notarialna. Sponsorzy: Amplifon Poland Sp. z o.o., Port Lotniczy Bydgoszcz SA, Bella Line Wellness Centrum, SEKA SA, Pallmed Sp. z o.o., Introduction to Higher Level sp. z o.o., Studium Kształcenia Kadr z Bydgoszczy oraz Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy. Patronatem naukowym wydarzenie objęły uczelnie: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku oraz Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy.

Patronat medialny: TVP 3 Bydgoszcz, „Metropolia Bydgoska”, magazyn „Głos Seniora” z Krakowa, Zdrowy-Senior.org, Polskie Radio Pomorza i Kujaw.

Kujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
KPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego