Spacery Historyczne i Koło Genealogiczne

Genealogiczne Projekt został zapoczątkowany w połowie listopada 2017 r. i jest skierowany do Słuchaczy Akademii Sztuk Wszelakich i Kujawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainteresowanych historią Bydgoszczy i znanych Bydgoszczan. Wśród modnych zagadnień nurtujących wiele osób, które nie posiadają warsztatu historyka pozostaje chęć odpowiedzenia na pytanie kim jestem? skąd pochodzę? kim byli moi przodkowie? Niestety te z pozoru proste pytania nie znajdują odpowiedzi wśród rodzinnych pamiątek i dokumentów. Pozostaje odbudowywanie rodzinnych dziejów ze szczątków wspomnień i dążenie do odszukania właściwych dokumentów.

Spacery i spotkania tematyczne prowadzą Pracownicy Pracowni Dziedzictwa Kulturowego KPCK. Pomysłodawcą projektu jest Kierownik PIM Julian Waszak.

Kujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
KPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego