9 czerwca 2019 (niedziela) godz. 10:00

19. Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów „Babie Lato” 2019

„Babie Lato” to plenerowa impreza promująca piękno i wielokulturowość Polski. Pierwszy Przegląd odbył się w ubiegłym stuleciu w 1986 roku i na stałe zapisał się w kalendarzu Bydgoszczy. Celem Przeglądu jest zaprezentowanie dorobku rękodzieła artystycznego, konfrontacja i wymiana doświadczeń Seniorów z ludźmi młodego pokolenia w amatorskiej i profesjonalnej twórczości artystycznej w zakresie haftu, koronkarstwa, dziewiarstwa, tkactwa, korzenioplastyki, metaloplastyki, zabawkarstwa, ceramiki, malarstwa, pamiątkarstwa, rysunku, wzornictwa, fotografii, kowalstwa artystycznego, rzeźbiarstwa, wikliniarstwa, ikonopisania, witrażownictwa, snycerstwa, intarsji, konwisarstwa, jubilerstwa, introligatorstwa, fajkarstwa, papieroplastyki i emalierstwa.  Przeglądowi towarzyszą spotkania z artystami oraz występy zespołów, kapel podwórkowych, solistów, teatrów ulicznych, grup rekonstrukcyjnych. To również okazja do zakupu prezentowanego rękodzieła oraz możliwość skosztowania wyrobów regionalnych. Tegoroczna edycja Przeglądu będzie odbywała się we wspólnej przestrzeni z „Jarmarkiem Świętojańskim” co będzie świetną okazją do integracji wszystkich pokoleń oraz środowisk twórczych, zarówno profesjonalistów jak i amatorów. „Jarmark Świętojański” to największe tego typu wydarzenie w Województwie Kujawsko-Pomorskim. Odbywa się tradycyjnie w centrum Bydgoszczy. Na Jarmarku prezentowane są: hafty i koronki, wyroby ceramiczne i fajansowe, z wikliny i słomy, wytwory bednarskie, rzeźba, malarstwo, biżuteria, bursztyny i szkło artystyczne. Swoje dzieła prezentują twórcy ludowi z ziemi kujawskiej, kaszubskiej, pałuckiej, borowiackiej i krajeńskiej. Wydarzeniu towarzyszą pokazy rzemieślników ginących zawodów, a także występy kapel i zespołów folklorystycznych.

Osoby/grupy zainteresowane wystawieniem się prosimy o zgłoszenia – karta zgłoszenia oraz więcej informacji (kliknij tutaj)

Kujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
KPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego