6 września 2019 (piątek) godz. 20:00

W duecie: Renata Zarębska i Jacek Wójcicki

Senator Andrzej Kobiak przy współpracy z Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury zaprasza w piątkowy wieczór na kolejny koncert z balkonu Święcickiego (balkon biura senatorskiego) przy Placu Wolności w Bydgoszczy. Tym razem dla mieszkańców wystąpią W DUECIE… Renata Zarębska i Jacek Wójcicki.  To już 27. koncert z bydgoskiego balkonu z udziałem znanych i lubianych artystów.

Renata Zarębska-  aktorka filmowa i serialowa, piosenkarka, artystka kabaretowa i …kaskaderka. Znana z doskonałych ról w filmach Janusza Zaorskiego (,,Do domu”), Janusza Kidawy (,,Jest mi lekko”) czy polsko-francuskim filmie wojennym ,,Dzieci wojny” w reżyserii Krzysztofa Rogulskiego. W roku 1990 zdobyła rozgłos jako wokalistka, wykonując zwycięski utwór „Noc z Renatą” podczas XXVII KFPP w Opolu. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana za swoja twórczość. 

Jacek Wójcicki – przez wiele lat związany z „Piwnicą pod Baranami”, znany z niezliczonych ról filmowych, serialowych i kabaretowych oraz występów w Teatrze Słowackiego w Krakowie. Nagrodzony na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1986) i Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1987). Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz polskiej kultury.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.  

Kujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
KPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego