21 marca 2019 (czwartek) godz. 09:30

IX Bydgoski Festiwal Pięknego Czytania im. Kazimierza Hoffmana (finał)

To już dziewiąta  edycja festiwalu kierowana nie tylko do gimnazjalistów,  ale również do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych Bydgoszczy i regionu. Uczestnicy festiwalu  rywalizować będą o tytuł mistrza i wicemistrza pięknego czytania grodu nad Brdą. Zwycięzcy zostaną uhonorowani statuetką bydgoskiej Łuczniczki. Konkurs ma na celu popularyzację książki i czytelnictwa, w tym literatury polskiej  i regionalnej , rozwijanie aktywności czytelniczej młodzieży, propagowanie idei pięknego czytania. Konkurs składa się z 2 etapów: półfinału, który odbędzie się 13 marca 2019 o godz. 9.00 w Zespole Szkół Budowlanych im. Jurija Gagarina w Bydgoszczy, ul. Jana Pestalozziego 18 oraz  finału, który odbędzie się 21 marca 2019 o godz. 9.30 w Salonie Hoffman Kujawsko- Pomorskiego Centrum Kultury  ul. Pl. Kościeleckich 6.

Festiwal uzupełnią warsztaty z KULTURY ŻYWEGO SŁOWA – zajęcia kierowane do grupy finalistów, jak również wszystkich chętnych i zainteresowanych, które odbędą się 14 marca  2019r. w Zespole Szkół Budowlanych mi. Jurija Gagarina w Bydgoszczy. Festiwal urozmaici prezentacja wierszy Kazimierza Hoffmana, patrona festiwalu, jak również  występy wokalne młodzieży.

Festiwal został objęty honorowym  patronatem Prezydenta  Miasta Bydgoszczy. Partnerem wydarzenia jest  Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Organizator  festiwalu  FUNDACJA BOOKCROSSING POLSKA wraz z Zespołem  Szkół Budowlanych  im. Jurija Gagarina. Patronat medialny sprawuje Polskie Radio Pik,  Gazeta Pomorska.

dokumenty do pobrania (regulamin, karta zgłoszenia, teksty)

Kujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
KPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego