12 lutego 2019 (wtorek) godz. 18:00

Sekrety powstania Bydgoszczy i miast na Kujawach – spotkanie z Adamem Koseckim

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Wydawnictwo Avalon sp. z o.o. z Krakowa zapraszają na spotkanie z dr. Adamem Koseckim, który zdradzi nieznane kulisy tworzenia miast kujawskich w czasach średniowiecza. Ile ich chciano założyć, a ile powstało? Czy wszystkie zachowały status miast, czy też na powrót stały się wsiami? Czy powstawały na surowym korzeniu tak jak Bydgoszcz, czy też nie? Czy były to miasta królewskie, kościelne czy też prywatne? Jak były zarządzane? Na te pytania odpowie Adam Kosecki, autor  książki pt. „Miasta kujawskie w średniowieczu. Lokacje, ustrój i samorząd miejski”. 

Podczas prezentacji, Wydawnictwo Avalon sp. z o.o., które wydało książkę przenoszącą w zamierzchłe czasy,  rozlosuje wśród uczestników spotkania egzemplarz z autografem. Będzie też wyjątkowa okazja nabycia publikacji w specjalnej cenie.

Spotkanie odbędzie się 12 lutego 2019, o godz. 18.00 w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Wstęp wolny.

Kujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
KPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego