Akademia Sztuk Wszelakich

Akademia Sztuk Wszelakich jest jednym z projektów edukacyjnych Pracowni Integracji Międzypokoleniowej skierowanych do osób 18+. ASW to wykłady z zakresu nauk społecznych, humanistycznych, artystycznych oraz zajęcia dodatkowe (plastyka, muzyka, teatr i inne). ASW została założona w styczniu 2014 roku przez byłego Dyrektora KPCK Macieja Puto oraz Kierownika PIM Juliana Waszaka. Specyfiką Akademii są dyskusje z wykładowcami, praca w grupach, praca z przygotowanymi materiałami itd. Opiekę merytoryczną nad ASW sprawuje Rada Naukowo-Programowa składająca się z 7 bydgoskich naukowców, której przewodniczącym jest prof. dr hab. Andrzej Dyszak z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Zajęcia Akademii odbywają się w Salonie Hoffman KPCK przy Placu Kościeleckich 6 w Bydgoszczy.

REKRUTACJA, OPŁATY, REGULAMIN

ASW adresowana jest do osób, które ukończyły 18 lat. Aby zostać Słuchaczem należy wypełnić dokumenty rekrutacyjne wydawane w pokoju nr 4 na parterze oraz uiścić opłatę semestralną w wysokości 50 złotych. Przyjmujemy opłaty za semestr zimowy we wrześniu, a na semestr letni w lutym. Prosimy o wpłacanie odliczonych kwot.  

HARMONOGRAM ZAJĘĆ W SEMESTRZE 2017/18 (WYKŁADY)

Zajęcia odbywają się w Salonie Hoffman KPCK przy Placu Kościeleckich 6 w Bydgoszczy. Na zajęcia można dojechać autobusami linii nr 51, 52, 55, 56, 58, 59, 60, 64, 66, 80, 86 oraz tramwajami linii nr 2, 3, 4, 5, 6, 8. Przy wejściu na salę wykładową sprawdzamy listę obecności – prosimy zabierać ze sobą indeksy.

Uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego odbędzie się w poniedziałek 8.10.2018 o godz. 16:00 w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ul. Szymanowskiego 3. Wejście główne znajduje się przy rondzie od strony głównego kampusu UKW i boiska sportowego. Uroczystość uświetni wykład dr Marii Walat zatytułowany „Irlandia zielona wyspa”. W części artystycznej wystąpi Bromberg Irish Band (trio).

Pobierz plan wykładów w formacie PDF

Zakończenie roku akademickiego odbędzie się 17.06.2019 o godz. 16:00 w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ul. Szymanowskiego 3. Wejście znajduje się przy rondzie od strony głównego kampusu i boiska sportowego. Wykład „Moda na superbohaterów we współczesnej kulturze” wygłosi dr Tomasz Żaglewski.

PLAN ZAJĘĆ W SEMESTRZE 2018/2019 (TERENÓWKI, ZAJĘCIA DODATKOWE)
 • Spotkania Kinowego Klubu Dyskusyjnego „KAKADU” odbywają się w wg repertuaru w Cafe Kino, cena biletu to 6 zł (kawa KAKADU w cenie).
 • Projekcje Kina Hoffman odbywają się wg repertuaru w Salonie Hoffman KPCK. Wstęp wolny, obowiązują bezpłatne wejściówki.
 • Spotkania Koła Genealogicznego, Koła Historycznego, Koła Turystycznego, grupy warsztatowej „Scena dla każdego” odbywają się wg harmonogramów ustalonych przez Prowadzących.
 • Na zajęcia komputerowe Projekt „Cyfrowy Senior” obowiązują wcześniejsze zapisy.
 • Na zajęcia terenowe, zwiedzanie, spacery historyczne obowiązują wcześniejsze zapisy. Zajęcia odbędą się jeśli zbierze się grupa minimum 15 osób!
 • Grupa Wolontariatu Międzypokoleniowego „Bez Granic” działa wg indywidualnego planu pracy.
 • Potańcówki, bale i dancingi wielopokoleniowe odbywają się w lutym i listopadzie.
 • Książki w Bookcrosingu są dostępne przy wejściu do pokoju nr 4 w godz. 8:00-17:00.

Pobierz szczegółowy program zajęć dodatkowych ASW, KUTW, KSZJ 2018-19 - kliknij tutaj

RADA NAUKOWO-PROGRAMOWA

Akademia Sztuk Wszelakich jest wspierana merytorycznie przez Radę Naukowo-Programową, której Przewodniczącym jest prof. dr hab. Andrzej Dyszak z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Członkowie Rady:

ZNIŻKI / OFERTY SPECJALNE

Za okazaniem indeksu Akademii Sztuk Wszelakich lub Kujawskiego Uniwersytety Trzeciego Wieku Słuchacze otrzymują zniżki i oferty specjalne u naszych Partnerów:

 • Kawiarnia Cafe Kino – ul. Długa 32 w Bydgoszczy. 20% zniżki na ofertę napojów z karty – promocja nie obowiązuje w czwartki.
 • Pizzeria HELLoPIZZA – ul. Długa 58 w Bydgoszczy. 10% zniżki na każdą pizzę w lokalu – zniżka nie dotyczy napojów i dowozów.
 • Restauracja TENTEGO – ul. Podwale 15 w Bydgoszczy. 10% zniżki na wszystkie dania z karty – promocja nie dotyczy napojów.
 • Restauracja KURKUMA Sushi&Fusion – ul. Jagiellońska 1 w Bydgoszczy, Bydgoskie Centrum Finansowe. 10% zniżki na sushi.
 • Restauracja King Fu Fusion – ul. Jatki 2 w Bydgoszczy. 10% zniżki na całą ofertę z karty.
 • Pub Kraftodajnia – ul. Plac Kościeleckich 5 i ½ w Bydgoszczy. Zniżka na każdy gatunek piwa z nalewaka.
 • Bellaline Wellnes Centrum – ul. Toruńska 59, Hala Łuczniczka w Bydgoszczy. Oferta specjalna Fitness dla Seniorów – informacja pod nr tel. 52 345 21 45.
 • Szkoła Językowa English Pro Academy – ul. 3 maja 8, lokal 1 w Bydgoszczy. Kursy językowe dla Seniorów – informacja pod nr tel. 516 081 202.
 • Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy – ul. Szwalbego 6 w Bydgoszczy. Bilety w kasie na wybrane koncerty w cenie 10 złotych.
 • Biuro Podróży Gosia Travel – ul. Długa 15 w Bydgoszczy. Oferta wycieczek krajowych i zagranicznych dla Seniorów, tel. 52 345 65 59.
 • Ośrodek Wypoczynkowy Helios – Jastrzębia Góra i Dźwirzyno. Punkt sprzedaży na początku roku kalendarzowego w czasie wykładów ASW i KUTW. Jastrzębia Góra tel. 58 67 49 151, Dźwirzyno tel. 94 35 85 452.
 • Pierogarnia Stary Młyn – ul. Poznańska 4 w w Bydgoszczy, 11% zniżki na pierogi.
 • Restauracja Ratuszowa – ul. Długa 37. 15 % zniżki na wszystko w karcie. Zestaw Seniora (kawa i ciasto) w specjalnej cenie. Ponadto w ofercie lunch jednodaniowy lub dwudaniowy w cenach specjalnych.

 

Powiązane wydarzenia i artykuły

Akademię Sztuk Wszelakich prowadzi Pracownia Integracji Międzypokoleniowej:

Kierownik pracowni

 

JULIAN WASZAK
integracja@kpck.pl
tel. 52 585 15 02 wew. 108
tel. 52 585 15 03 wew. 108

Zespół pracowni:

GRAŻYNA KACZMAREK-PIASECKA
MATEUSZ GRZĘBSKI
integracja@kpck.pl
tel. 52 585 15 02 wew. 108
tel. 52 585 15 03 wew. 108

Kujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
KPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego