Pracownia Muzyki

Pracownia Muzyki prowadzi szeroko rozumianą edukację, podejmując działania w zakresie organizacji imprez muzycznych, konsultacji oraz warsztatów piosenkarskich i instrumentalnych (stacjonarnych i wyjazdowych) dla solistów i zespołów przygotowujących się do udziału w konkursach i przeglądach. Działalność edukacyjno-animacyjna oparta jest na współpracy, min. z Wydziałem Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Wydziałem Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Wydziałem Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz Państwowym Zespołem Szkół Muzycznych w Bydgoszczy. Pracownia Muzyki opracowuje materiały edukacyjne dla instruktorów, gromadzi i udostępnia materiały nutowe oraz prowadzi indywidualne konsultacje artystyczne z laureatami przeglądów i festiwali.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami prowadzonych działań:

ORGANIZOWANE PRZEGLĄDY I KONKURSY
Kujawsko-Pomorski Festiwal Piosenki AWANS
Impreza dla dzieci w wieku 7-16 lat. AWANS promuje twórczość muzyczną, pomaga w podnoszeniu umiejętności artystycznych poprzez omówienia występów i konsultacje.
więcej informacji

Kujawsko-Pomorski Młodzieżowy Przegląd Piosenki DEBIUT
Przegląd jest propozycją dla młodzieży śpiewającej (powyżej 16 roku życia). KPCK organizuje go we współpracy z ośrodkami kultury w regionie, koncerty powiatowe odbywają się m.in. w Unisławiu, Żninie, Wąbrzeźnie, Radziejowie, Więcborku, Chełmnie, Chełmży, Łasinie, Kowalewie Pomorskim, Ciechocinku i Bydgoszczy. Koncert Galowy - w Ciechocinku.
więcej informacji
PROWADZONE WARSZTATY
Wojewódzkie Warsztaty Piosenkarskie
Zapraszamy do udziału w warsztatach, które odbędą się w Bydgoszczy w dniach 24-26 listopada 2017. Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży powyżej 16 roku życia.
więcej informacji

Muzyka- Instruktor- Komputer
Warsztaty dla instruktorów, nauczycieli muzyki i animatorów kultury muzycznej z województwa kujawsko-pomorskiego.

Metodyka nauczania śpiewu
Warsztaty dla instruktorów, nauczycieli muzyki i animatorów kultury muzycznej z województwa kujawsko-pomorskiego.

PROWADZONE ZESPOŁY
Zespół Wokalny „Tercja” Klubu Seniora „Złota Jesień”
Zespół śpiewa znane utwory polskich wokalistów między innymi Seweryna Krajewskiego, Ryszarda Rynkowskiego, oraz Zespołu „Filipinek”. Występuje na przeglądach, festiwalach, imprezach okolicznościowych uświetnia swoimi występami wieczorki klubowe śpiewając muzykę popularną, wielokrotnie nominowany do Ogólnopolskiego Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS”. W swoim repertuarze posiada także kolędy, pastorałki, pieśni patriotyczne. Liderką zespołu jest Teresa Macioszek. Instruktorem zespołu jest Roman Fieberg.
Powiązane wydarzenia i artykuły

Polecamy:

Prowadząca pracownię

 

ROMAN FIEBERG
roman.fieberg@kpck.pl
tel. 52 585 15 01 wew. 112

Pracownia jest częścią działu artystycznego

BOGNA WOJCIECHOWSKA-BLACHOWSKA
kierownik działu artystycznego
bogna.blachowska@kpck.pl
tel. 52 585 15 01 wew. 121

Kujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
KPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego